Szkoła Główna Handlowa w Warszawie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Wstęp do informatyki gospodarczej 110530-D
Laboratorium (LAB) Semestr zimowy 2021/22

Informacje o zajęciach (wspólne dla wszystkich grup)

Liczba godzin: 30
Limit miejsc: (brak limitu)
Zaliczenie: Egzamin
Zakres tematów:

Istota i cel systemu.

Modelowanie systemów informacyjnych.

Funkcje systemu informacyjnego.

Relacyjny model danych.

Projektowanie bazy danych i tworzenie fizycznych struktur danych (MS Access).

Budowanie zapytań do bazy danych (MS Access).

Tworzenie formularzy (MS Access).

Tworzenie raportów (MS Access).

Eksportowanie danych z bazy danych do arkusza kalkulacyjnego i importowanie z arkusza do bazy (MS Access, MS Excel).

Omówienie podstawowych informacji z zakresu arkusza kalkulacyjnego.

Wybrane funkcje programu Excel.

Stosowanie funkcji bazodanowych w Excelu.

Stosowanie funkcji tabel przestawnych i wykresów przestawnych do analizy danych.

Wybrane funkcje finansowe.

Inne wybrane funkcje

Grupy zajęciowe

zobacz na planie zajęć

Grupa Termin(y) Prowadzący Miejsca Liczba osób w grupie / limit miejsc Akcje
1 każdy poniedziałek, 13:30 - 15:10, Dom Studenta nr 1 Sabinki, sala 16
Dariusz Nojszewski, Andrzej Schab 22/24 szczegóły
2 każdy poniedziałek, 15:20 - 17:00, budynek C, sala 2D
Krystyna Polańska 23/24 szczegóły
3 każdy poniedziałek, 17:10 - 18:50, budynek C, sala 2D
Krystyna Polańska 24/24 szczegóły
4 każdy poniedziałek, 13:30 - 15:10, budynek W, sala 60
Anna Rokicka-Broniatowska 16/16 szczegóły
5 każdy poniedziałek, 15:20 - 17:00, budynek W, sala 60
Anna Rokicka-Broniatowska 16/16 szczegóły
6 każdy poniedziałek, 17:10 - 18:50, budynek W, sala 60
Anna Rokicka-Broniatowska 16/16 szczegóły
7 każdy poniedziałek, 13:30 - 15:10, budynek A, sala 113
Marek Derda 24/24 szczegóły
8 każdy poniedziałek, 15:20 - 17:00, budynek A, sala 113
Marek Derda 22/24 szczegóły
9 każdy poniedziałek, 17:10 - 18:50, budynek A, sala 113
Marek Derda 22/24 szczegóły
10 każdy poniedziałek, 13:30 - 15:10, budynek C, sala 2D
Krystyna Polańska 23/24 szczegóły
11 każdy poniedziałek, 15:20 - 17:00, budynek G (główny), sala 116
Krystian Maciejca 23/24 szczegóły
12 każdy poniedziałek, 17:10 - 18:50, budynek G (główny), sala 116
Krystian Maciejca 24/24 szczegóły
13 każdy poniedziałek, 13:30 - 15:10, budynek B (Biblioteka), sala 12
Aleksander Wassilew 24/24 szczegóły
14 każdy poniedziałek, 15:20 - 17:00, budynek B (Biblioteka), sala 12
Aleksander Wassilew 23/24 szczegóły
15 każdy poniedziałek, 17:10 - 18:50, budynek B (Biblioteka), sala 12
Aleksander Wassilew 23/24 szczegóły
16 każdy wtorek, 17:10 - 18:50, budynek B (Biblioteka), sala 12
Ryszard Szupiluk 24/24 szczegóły
17 każdy wtorek, 19:00 - 20:40, budynek B (Biblioteka), sala 12
Ryszard Szupiluk 24/24 szczegóły
18 każdy wtorek, 17:10 - 18:50, budynek G (główny), sala 235
Rafał Raczko 23/24 szczegóły
19 każdy wtorek, 19:00 - 20:40, budynek G (główny), sala 235
Rafał Raczko 23/24 szczegóły
20 każdy wtorek, 17:10 - 18:50, budynek C, sala 5D
Marek Derda 24/24 szczegóły
21 każdy wtorek, 19:00 - 20:40, budynek C, sala 5D
Marek Derda 24/24 szczegóły
22 każdy wtorek, 17:10 - 18:50, budynek W, sala 60
Anna Rokicka-Broniatowska 16/16 szczegóły
23 każdy wtorek, 19:00 - 20:40, budynek W, sala 60
Anna Rokicka-Broniatowska 16/16 szczegóły
24 każdy wtorek, 17:10 - 18:50, budynek C, sala 3D
Dariusz Nojszewski 13/13 szczegóły
25 każdy wtorek, 19:00 - 20:40, budynek C, sala 3D
Dariusz Nojszewski 13/13 szczegóły
26 każdy wtorek, 17:10 - 18:50, budynek C, sala 3E
Aleksander Wassilew 13/13 szczegóły
27 każdy wtorek, 19:00 - 20:40, budynek C, sala 3E
Aleksander Wassilew 13/13 szczegóły
28 każdy czwartek, 13:30 - 15:10, budynek C, sala 4D (Matlab)
Krystyna Polańska 23/24 szczegóły
29 każdy czwartek, 15:20 - 17:00, budynek C, sala 4D (Matlab)
Krystyna Polańska 22/24 szczegóły
30 każdy czwartek, 17:10 - 18:50, budynek C, sala 4D (Matlab)
Krystyna Polańska 24/24 szczegóły
31 każdy czwartek, 13:30 - 15:10, budynek A, sala 113
Aleksander Wassilew 24/24 szczegóły
32 każdy czwartek, 15:20 - 17:00, budynek G (główny), sala 108
Aleksander Wassilew 24/24 szczegóły
33 każdy czwartek, 17:10 - 18:50, budynek G (główny), sala 108
Aleksander Wassilew 22/24 szczegóły
34 każdy czwartek, 13:30 - 15:10, budynek C, sala 5D
Marek Derda 14/15 szczegóły
37 każdy czwartek, 13:30 - 15:10, budynek W, sala 60
Anna Rokicka-Broniatowska 15/16 szczegóły
38 każdy czwartek, 15:20 - 17:00, budynek W, sala 60
Anna Rokicka-Broniatowska 15/16 szczegóły
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.
al. Niepodległości 162
02-554 Warszawa
tel: +48 22 564 60 00 http://www.sgh.waw.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 6.8.0.0