Zapoznanie się z organizacją przedsiębiorstwa (instytucji), w której odbywa się praktyka z uwzględnieniem osób lub zespołów zajmujących się zagadnieniami podatkowymi.
Pogłębione studia nad specyfiką polityki podatkowej i zobowiązań podatkowych przedsiębiorstwa oraz otoczeniem społeczno-gospodarczym.
Zapoznanie się z zasadami organizacji pracy w działach zajmujących się podatkami i podziale kompetencji, procedurach, procesach planowania i kontroli w organizacji.
Poznanie działalności operacyjnej w odniesieniu do poszczególnych zagadnień z zakresu podatków; poznanie zasad współpracy działu podatkowego z innymi działami.
Nabycie umiejętności praktycznych, właściwych dla studiowanego kierunku (np. zasady prowadzenia ewidencji podatkowych, sporządzania deklaracji podatkowych, polityki tax compliance, prowadzenia sporów podatkowych itp.).
Uczestnictwo w realizacji zleconych w trakcie praktyki zadań analitycznych, diagnostycznych i projektowych oraz nabycie umiejętności poznawczych, w tym analiza, synteza, krytyczna ocena.
Nabycie umiejętności organizatorskich, takich jak. adaptacyjność, elastyczność, organizacja pracy własnej, efektywne zarządzanie czasem, sumienność, odpowiedzialność za powierzone zadania.
Poznanie sposobu wykorzystania danch z ewidencji podatkowych do celów decyzyjnych.
Zapoznanie się z zasadami, metodami, technikami i narzędziami wykorzystywanymi w zarządzaniu w organizacji.
Doskonalenie umiejętności pracy zespołowej, efektywnego wykorzystania czasu pracy, odpowiedzialności za wykonanie powierzonych zadań.
Zaliczenie praktyki zawodowej : zrealizowanie zakładanych zadań, napisanie sprawozdania z przebiegu praktyki , pozytywna ocena opiekuna praktyki zawodowej.
|