Szkoła Główna Handlowa w Warszawie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Wstęp do informatyki gospodarczej 110530-D
Laboratorium (LAB) Semestr zimowy 2020/21

Informacje o zajęciach (wspólne dla wszystkich grup)

Liczba godzin: 30
Limit miejsc: (brak limitu)
Zaliczenie: Egzamin
Zakres tematów:

Istota i cel systemu.

Modelowanie systemów informacyjnych.

Funkcje systemu informacyjnego.

Relacyjny model danych.

Projektowanie bazy danych i tworzenie fizycznych struktur danych (MS Access).

Budowanie zapytań do bazy danych (MS Access).

Tworzenie formularzy (MS Access).

Tworzenie raportów (MS Access).

Eksportowanie danych z bazy danych do arkusza kalkulacyjnego i importowanie z arkusza do bazy (MS Access, MS Excel).

Omówienie podstawowych informacji z zakresu arkusza kalkulacyjnego.

Wybrane funkcje programu Excel.

Stosowanie funkcji bazodanowych w Excelu.

Stosowanie funkcji tabel przestawnych i wykresów przestawnych do analizy danych.

Wybrane funkcje finansowe.

Inne wybrane funkcje

Grupy zajęciowe

zobacz na planie zajęć

Grupa Termin(y) Prowadzący Miejsca Liczba osób w grupie / limit miejsc Akcje
1 każdy poniedziałek, 13:30 - 15:10, budynek A, sala 113
Danuta Polak 20/20 szczegóły
3 każdy poniedziałek, 17:10 - 18:50, budynek A, sala 113
Danuta Polak 21/20 szczegóły
4 każdy czwartek, 13:30 - 15:10, budynek C, sala 2D
Danuta Polak 20/20 szczegóły
5 każdy czwartek, 15:20 - 17:00, budynek C, sala 2D
Danuta Polak 20/20 szczegóły
6 każdy czwartek, 17:10 - 18:50, budynek C, sala 2D
Danuta Polak 20/20 szczegóły
8 każdy poniedziałek, 15:20 - 17:00, budynek G (główny), sala 108
Aleksander Wassilew 22/20 szczegóły
9 każdy poniedziałek, 17:10 - 18:50, budynek G (główny), sala 108
Aleksander Wassilew 21/20 szczegóły
10 każdy wtorek, 17:10 - 18:50, budynek C, sala 2D
Aleksander Wassilew 17/20 szczegóły
11 każdy wtorek, 19:00 - 20:40, budynek C, sala 2D
Aleksander Wassilew 19/20 szczegóły
12 każdy czwartek, 13:30 - 15:10, budynek C, sala 2D
Aleksander Wassilew 20/20 szczegóły
13 każdy czwartek, 15:20 - 17:00, budynek C, sala 2D
Ryszard Szupiluk 20/20 szczegóły
14 każdy czwartek, 17:10 - 18:50, budynek C, sala 2D
Ryszard Szupiluk 20/20 szczegóły
15 każdy poniedziałek, 13:30 - 15:10, budynek G (główny), sala 235
Dariusz Nojszewski 21/20 szczegóły
16 każdy poniedziałek, 15:20 - 17:00, budynek G (główny), sala 235
Dariusz Nojszewski 19/20 szczegóły
17 każdy poniedziałek, 17:10 - 18:50, budynek G (główny), sala 116
Dariusz Nojszewski 20/20 szczegóły
18 każdy poniedziałek, 13:30 - 15:10, budynek G (główny), sala 116
Aleksander Wassilew 20/20 szczegóły
19 każdy poniedziałek, 15:20 - 17:00, budynek G (główny), sala 116
Krystyna Polańska 20/20 szczegóły
20 każdy poniedziałek, 17:10 - 18:50, budynek G (główny), sala 116
Krystyna Polańska 20/20 szczegóły
21 każdy poniedziałek, 13:30 - 15:10, budynek C, sala 2D
Anna Rokicka-Broniatowska 20/20 szczegóły
22 każdy poniedziałek, 15:20 - 17:00, budynek C, sala 2D
Anna Rokicka-Broniatowska 20/20 szczegóły
23 każdy poniedziałek, 17:10 - 18:50, budynek C, sala 2D
Anna Rokicka-Broniatowska 19/20 szczegóły
24 każdy wtorek, 17:10 - 18:50, budynek C, sala 4D (Matlab)
Anna Rokicka-Broniatowska 20/20 szczegóły
25 każdy wtorek, 19:00 - 20:40, budynek C, sala 4D (Matlab)
Anna Rokicka-Broniatowska 21/20 szczegóły
26 każdy czwartek, 13:30 - 15:10, budynek G (główny), sala 235
Anna Rokicka-Broniatowska 19/20 szczegóły
27 każdy czwartek, 15:20 - 17:00, budynek G (główny), sala 235
Anna Rokicka-Broniatowska 20/20 szczegóły
28 każdy czwartek, 17:10 - 18:50, budynek G (główny), sala 235
Anna Rokicka-Broniatowska 19/20 szczegóły
29 każdy poniedziałek, 13:30 - 15:10, budynek C, sala 5D
Marek Derda 20/20 szczegóły
30 każdy poniedziałek, 15:20 - 17:00, budynek C, sala 5D
Marek Derda 20/20 szczegóły
31 każdy poniedziałek, 17:10 - 18:50, budynek C, sala 5D
Marek Derda 18/20 szczegóły
32 każdy czwartek, 13:30 - 15:10, budynek G (główny), sala 116
Marek Derda 19/20 szczegóły
33 każdy czwartek, 15:20 - 17:00, budynek G (główny), sala 116
Marek Derda 20/20 szczegóły
34 każdy czwartek, 17:10 - 18:50, budynek G (główny), sala 116
Marek Derda 20/20 szczegóły
35 każdy poniedziałek, 13:30 - 15:10, budynek C, sala 4D (Matlab)
Andrzej Schab 20/20 szczegóły
36 każdy poniedziałek, 15:20 - 17:00, budynek C, sala 4D (Matlab)
Andrzej Schab 20/20 szczegóły
37 każdy poniedziałek, 17:10 - 18:50, budynek C, sala 4D (Matlab)
Andrzej Schab 20/20 szczegóły
38 każdy wtorek, 17:10 - 18:50, budynek G (główny), sala 235
Rafał Raczko 21/20 szczegóły
39 każdy wtorek, 19:00 - 20:40, budynek G (główny), sala 235
Rafał Raczko 20/20 szczegóły
40 (brak danych), (budynek nieznany), (sala nieznana)
Krystyna Polańska 1/ szczegóły
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.
al. Niepodległości 162
02-554 Warszawa
tel: +48 22 564 60 00 http://www.sgh.waw.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 6.8.0.0