Szkoła Główna Handlowa w Warszawie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Wstęp do informatyki gospodarczej 110530-D
Laboratorium (LAB) Semestr zimowy 2022/23

Informacje o zajęciach (wspólne dla wszystkich grup)

Liczba godzin: 30
Limit miejsc: (brak limitu)
Zaliczenie: Egzamin
Zakres tematów:

Systemy informacyjne - charakterystyka.

Modelowanie systemów informacyjnych.

Tworzenie aplikacji - algorytmy.

No code, low code, pro code.

Relacyjny model danych.

Projektowanie bazy danych i tworzenie fizycznych struktur danych.

Projektowanie aplikacji chmurowych.

Źródła danych i łączenie ich z aplikacją.

Kolokwium.

Aplikacje kanwy lub oparte na modelu.

Tworzenie aplikacji sieciowych.

Wizualizacja danych w środowisku chmurowym.

Aplikacje na potrzeby analiz finansowych: kursy walut, inflacja, oprocentowanie kredytów i depozytów itp.

Aplikacje na potrzeby analiz finansowych: wykorzystujące źródła danych typu Open Government Data oraz Open Data Banku Światowego.

Prezentacje projektów studentów i ich omówienie.

Grupy zajęciowe

zobacz na planie zajęć

Grupa Termin(y) Prowadzący Miejsca Liczba osób w grupie / limit miejsc Akcje
1 każdy poniedziałek, 13:30 - 15:10, budynek B (Biblioteka), sala 12
Krystyna Polańska 23/23 szczegóły
2 każdy poniedziałek, 15:20 - 17:00, budynek B (Biblioteka), sala 12
Krystyna Polańska 23/23 szczegóły
3 każdy poniedziałek, 17:10 - 18:50, budynek B (Biblioteka), sala 12
Krystyna Polańska 22/23 szczegóły
4 każdy poniedziałek, 13:30 - 15:10, budynek C, sala 2D
Andrzej Schab 22/23 szczegóły
5 każdy poniedziałek, 15:20 - 17:00, budynek C, sala 2D
Andrzej Schab 23/23 szczegóły
6 każdy poniedziałek, 17:10 - 18:50, budynek C, sala 2D
Andrzej Schab 21/23 szczegóły
7 każdy poniedziałek, 13:30 - 15:10, Dom Studenta nr 1 Sabinki, sala 16
Marek Derda 21/23 szczegóły
8 każdy poniedziałek, 15:20 - 17:00, Dom Studenta nr 1 Sabinki, sala 16
Marek Derda 23/23 szczegóły
9 każdy poniedziałek, 17:10 - 18:50, Dom Studenta nr 1 Sabinki, sala 16
Marek Derda 21/23 szczegóły
10 każdy poniedziałek, 13:30 - 15:10, budynek W, sala 62
Anna Rokicka-Broniatowska 22/23 szczegóły
11 każdy poniedziałek, 15:20 - 17:00, budynek W, sala 62
Anna Rokicka-Broniatowska 21/23 szczegóły
12 każdy poniedziałek, 17:10 - 18:50, budynek W, sala 62
Anna Rokicka-Broniatowska 22/23 szczegóły
13 każdy wtorek, 17:10 - 18:50, budynek B (Biblioteka), sala 12
Krystyna Polańska 23/23 szczegóły
14 każdy wtorek, 19:00 - 20:40, budynek B (Biblioteka), sala 12
Krystyna Polańska 22/23 szczegóły
15 każdy wtorek, 17:10 - 18:50, Dom Studenta nr 1 Sabinki, sala 16
Andrzej Schab 22/23 szczegóły
16 każdy wtorek, 19:00 - 20:40, Dom Studenta nr 1 Sabinki, sala 16
Andrzej Schab 21/23 szczegóły
17 każdy wtorek, 17:10 - 18:50, budynek W, sala 61
Anna Rokicka-Broniatowska 22/23 szczegóły
18 każdy wtorek, 19:00 - 20:40, budynek W, sala 61
Anna Rokicka-Broniatowska 22/23 szczegóły
19 każdy wtorek, 17:10 - 18:50, budynek G (główny), sala 235
Rafał Raczko 23/23 szczegóły
20 każdy wtorek, 19:00 - 20:40, budynek G (główny), sala 235
Rafał Raczko 23/23 szczegóły
21 każdy czwartek, 13:30 - 15:10, budynek B (Biblioteka), sala 12
Aleksander Wassilew 23/23 szczegóły
22 każdy czwartek, 15:20 - 17:00, budynek B (Biblioteka), sala 12
Aleksander Wassilew 23/23 szczegóły
23 każdy czwartek, 17:10 - 18:50, budynek B (Biblioteka), sala 12
Aleksander Wassilew 21/23 szczegóły
24 każdy czwartek, 13:30 - 15:10, Dom Studenta nr 1 Sabinki, sala 16
Andrzej Schab 23/23 szczegóły
25 każdy czwartek, 15:20 - 17:00, Dom Studenta nr 1 Sabinki, sala 16
Andrzej Schab 23/23 szczegóły
26 każdy czwartek, 17:10 - 18:50, Dom Studenta nr 1 Sabinki, sala 16
Andrzej Schab 21/23 szczegóły
27 każdy czwartek, 13:30 - 15:10, budynek G (główny), sala 108
Marek Derda 21/23 szczegóły
28 każdy czwartek, 15:20 - 17:00, budynek G (główny), sala 108
Marek Derda 20/23 szczegóły
29 każdy czwartek, 17:10 - 18:50, budynek G (główny), sala 108
Marek Derda 21/23 szczegóły
30 każdy czwartek, 13:30 - 15:10, budynek C, sala 2D
Romuald Rzeszutko 23/23 szczegóły
31 każdy czwartek, 15:20 - 17:00, budynek W, sala 62
Anna Rokicka-Broniatowska 20/23 szczegóły
32 każdy czwartek, 17:10 - 18:50, budynek W, sala 62
Anna Rokicka-Broniatowska 21/23 szczegóły
33 każdy poniedziałek, 13:30 - 15:10, budynek C, sala 4D (Matlab)
Aleksander Wassilew 21/23 szczegóły
34 każdy poniedziałek, 15:20 - 17:00, budynek C, sala 4D (Matlab)
Aleksander Wassilew 21/23 szczegóły
35 każdy poniedziałek, 17:10 - 18:50, budynek C, sala 4D (Matlab)
Aleksander Wassilew 22/23 szczegóły
36 każdy wtorek, 19:00 - 20:40, budynek A, sala 113
Aleksander Wassilew 23/23 szczegóły
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.
al. Niepodległości 162
02-554 Warszawa
tel: +48 22 564 60 00 http://www.sgh.waw.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 6.8.0.0